OSNOVNA ŠOLA MIRANA JARCA
Ipavčeva 1
1000 Ljubljana
tel. 01/280 61 00

 

Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku
Nedelja, 15 Februar 2015 19:56

Na kulturni prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku, 8. februarju, so nas učenke in učenci naše šole kulturno obogatili s programom, ki je obsegal recitacije, petje, igranje dramskih vlog in igranje na različne inštrumente. Nastopajoči so pokazali ljubezen do slovenske pesmi in besede.

 

Spomnili smo se tudi našega največjega slovenskega pesnika, dr. Franceta Prešerna, čigar 7. kitica Zdravljice je postala slovenska himna, ob začetku prireditve pa so nam jo ubrano zapeli združeni šolski zbori: otroški, mlajši mladinski in mladinski.

 

Ne pozabimo, kultura se ne skriva samo ob praznikih, ki jih imamo z rdečo obarvane na koledarju, kultura naj živi z nami v vsakodnevnih opravilih, medsebojnih srečanjih, naj se odraža v vljudnem pozdravu/odzdravu, ločevanju odpadkov, odstopu sedeža starejšim na avtobusu, vljudnem poslušanju sogovorca, izbiri primernega besedišča ... Naj bo naša šola, domovi in soseska vzor slovenske kulture.

 

Mihaela Obrovnik

 
(C)2010 - Osnovna šola Mirana Jarca Ljubljana - Kopiranje vsebine ali delov vsebine prepovedana - Prijava