OSNOVNA ŠOLA MIRANA JARCA
Ipavčeva 1
1000 Ljubljana
tel. 01/280 61 00

 

Razstava likovnih del ob 50. obletnici
Sobota, 24 Januar 2015 11:32

Razstavišče Art center Pionirskega doma, Komenskega 9, Ljubljana

21. 1.–2. 2. 2015

 

Dragi prijatelji naše šole, pozdravljeni!

S to razstavo  učencev predmetne stopnje obeležujemo petdeseto obletnico delovanja naše šole. Likovni izdelki s področja grafike, risbe, slikarstva in kiparstva so nastajali v okviru rednega učnega programa pri predmetih likovna umetnost in likovno snovanje, pa tudi na kulturnih dnevih od leta 2009 do 2015. Grafika je predstavljena v tehniki linoreza. Slikarska dela so nastala v tehniki tempere, akrila in kolaža.  Slika Tok življenja Jana Dietnerja je nastala zaradi ekoloških prizadevanj za ohranitev voda, ekosistema in svetovnega vira pitne vode ter hrane. Učenec se predstavlja tudi s svojim mobilom. Ostala platna so nastala v okviru projekta Dojemam glasbo leta 2012, ko so devetošolci  slikali ob poslušanju klasične glasbe. Kipi na tej razstavi so nastali letos pri izbirnem predmetu na temo gibanja – športnega, plesnega, vsakdanjega.  Razstavo poživljajo tudi risbe abstraktnih kompozicij,  v katerih so učenci iskali svoj izraz. Naj vedno nove generacije mladih  dodajo svoj podpis in svojo sled na tej šoli!

Lepo vabljeni k ogledu.

Mentorica Helena Fortuna Jenko

Slika: Jan Dietner, Tok življenja, 2013, akril na platnu, 60x50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
(C)2010 - Osnovna šola Mirana Jarca Ljubljana - Kopiranje vsebine ali delov vsebine prepovedana - Prijava