OSNOVNA ŠOLA MIRANA JARCA
Ipavčeva 1
1000 Ljubljana
tel. 01/280 61 00

 

Kurenti na obisku
Sobota, 01 Marec 2014 20:45

V pustnem času se v šoli vsako leto pogovarjamo in gledamo slike o izvirnih pustnih šemah. To leto pa smo lik kurenta učencem želeli bolj približati, zato smo jih povabili v goste. Deset kurentov, s pisanimi trakovi in velikimi zvonovi okrog pasu, je napolnilo telovadnico naše šole. S poskakovanjem in hudim truščem (zvonjenjem) so odganjali zimo in zlo ter napovedali pomlad.

 

 

 

V pustnem času se v šoli vsako leto pogovarjamo in gledamo slike o izvirnih pustnih šemah. To leto pa smo lik kurenta učencem želeli bolj približati, zato smo jih povabili v goste. Deset kurentov, s pisanimi trakovi in velikimi zvonovi okrog pasu, je napolnilo telovadnico naše šole. S poskakovanjem in hudim truščem (zvonjenjem) so odganjali zimo in zlo ter napovedali pomlad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
(C)2010 - Osnovna šola Mirana Jarca Ljubljana - Kopiranje vsebine ali delov vsebine prepovedana - Prijava